„DIETETYCZNE” CUDEŃKA

Utworzono dnia 22.12.2019

17 grudnia odbyły się kolejne zajęcia dietetyczne, w ramach projektu unijnego: „ Zdrowe Dzieci w Zdrowych  Gminach”. Pani dietetyk, wspólnie z dziećmi, upiekła świąteczne pierniczki. Oczywiście wykorzystała do tego same zdrowe produkty!  Tym razem w kuchni panował dość duży harmider, bo każde dziecko chciało ważyć, mierzyć, dosypywać, mieszać i ugniatać. Jak się okazało, bardzo przydała się uczniom znajomość matematyki, ponieważ trzeba było niektóre produkty dzielić na równe części, przeliczać – ile łyżek miodu mieści się..., itd. . Zajęcia zakończyły się dużym sukcesem, gdyż pierniczki udały się i naprawdę imponująco prezentowały się na blaszkach, a ich zapach długo roznosił się po całej szkole. Jedna z pań nauczycielek dopytywała, gdzie ukryliśmy nasze wypieki, bo chętnie by spróbowała, dlatego woleliśmy zamknąć kuchnię na klucz.

Dzisiaj, tj. 19 grudnia dokończyliśmy nasze dzieło. Dzieci przyniosły lukry, posypki i ochoczo przystąpiły do dekorowania upieczonych wspólnie z panią dietetyk  pierniczków. Wyszły prawdziwe dzieła sztuki, o czym świadczą zamieszczone pod artykułem zdjęcia. Jutro, tj. 20 grudnia, w czasie przygotowanej przez rodziców klasowej wigilii, nastąpi długo wyczekiwana degustacja tych specjałów.

Myślę, że pierniczki będą prawdziwą ozdobą stołów, na których znajdą się też inne, wigilijne pyszności przygotowane przez mamy. Mam nadzieję, że będą też dzieciom bardzo smakowały, bo przecież to ich dzieło!

E. Mazur: nauczycielka prowadząca zajęcia ZDwZG

"Dietetyczne" cudeńka