Pasowanie na Przedszkolaka

Utworzono dnia 17.11.2019

Czwartek 14.11.2019r. to  dzień , który na długo zapadnie w pamięci  przedszkolaków z Racimierza , ponieważ tego dnia odbyło się pasowanie.  W tej ważnej chwili wspierali nas  Pani Dyrektor Magdalena Ławicka , Wiceburmistrz Miasta i Gminy Stepnica Ryszard Ławicki , Przewodnicząca Rady Rodziców Izabella Waszkowska ,uczniowie z wychowawczyniami  klas 1-3 oraz rodzice i dziadkowie. Mimo stresu jaki  na początku towarzyszył dzieciom pięknie powitali gości , a następnie wykazali się umiejętnościami artystycznymi śpiewając piosenki , recytując wierszyki , a nawet wcielając się w rolę Biedronki, Żuka , Muchomora czy narratora w przedstawieniu Juliama Tuwima  "Żuk". Po udanych występach Pan Burmistrz odczytał tekst przyżeczenia :

ŚLUBUJĘ UROCZYŚCIE

BYĆ DOBRYM PRZEDSZKOLAKIEM.

ŚLUBUJĘ DBAĆ O DOBRE IMIĘ

SWOJEJ GRUPY  I PRZEDSZKOLA.

ŚLUBUJĘ SWYM ZACHOWANIEM

SPRAWIAĆ RADOŚĆ SWOIM RODZICOM

I WYCHOWAWCOM.

ŚLUBUJĘ BAWIĆ SIĘ TUTAJ WESOŁO,

UCZYĆ SIĘ I CZYNIĆ ŚWIAT LEPSZYM.

Natomiast Pani Dyrektor dokonała symbolicznego aktu ślubowania ołówkiem. Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali prezenty od przybyłych gości -rożki obfitości, kamizelki z nadrukiem biedronki, która w tym roku jest naszym symbolem przewodnim, puzzle oraz słodycze.
Dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do tego, aby ten dzień był tak uroczysty. Dzieciom życzę dużo sukcesów i radości.
                                                                                                                                                                       Ilona Zdzieszyńska

Pasowanie na Przedszkolaka