WYTYCZNE DLA UCZNIÓW KLASY 8 I ICH RODZICÓW UCZESTNICZENIA W KONSULTACJACH W SZKOLE

Utworzono dnia 20.05.2020

WYTYCZNE DLA UCZNIÓW KLASY 8 I ICH RODZICÓW
UCZESTNICZENIA W  KONSULTACJACH W  SZKOLE

1. Konsultacje są prowadzone dla uczniów klasy ósmej, których rodzice wyrażą taką potrzebę w postaci oświadczenia pisemnego.
  2. Konsultacje będą prowadzone głównie z matematyki, języka polskiego, języka niemieckiego lub języka angielskiego, w zależności od potrzeb zgłoszonych przez rodziców.
  3. Podpisanie przez rodzica oświadczenia, o którym mowa w p. 1 jest  równoznaczne z wyrażeniem zgody na dokonanie pomiaru temperatury dziecku, termometrem bezdotykowym, w sytuacji wystąpienia objawów chorobowych wskazujących na możliwość zakażenia koronawirusem.
  4. Dyrektor szkoły, po uzyskaniu od rodziców oświadczeń pisemnych, ułoży plan konsultacji, a następnie poda go do wiadomości uczniów i rodziców za pośrednictwem dziennika elektronicznego oraz strony internetowej https://www.spracimierz.szkolna.net/
  5. Konsultacje mogą być grupowe lub indywidualne.
  6. Na konsultacje mogą przyjść uczniowie, którzy są zdrowi, bez objawów chorobowych sugerujących chorobę zakaźną.
  7. Na konsultacje nie może przyjść uczeń, który przebywa w domu z osobą/osobami na kwarantannie lub w izolacji w warunkach domowych, albo sam jest objęty kwarantanną lub izolacją domową.
  8. W drodze do szkoły i do domu uczniowie powinni korzystać z osłony ust i nosa, zachowywać dystans społeczny co najmniej 1,5 m.
  9. Rodzic/prawny opiekun ucznia nie może wejść z dzieckiem na teren szkoły, z wyjątkiem sytuacji, kiedy dziecko wymaga pomocy w poruszaniu się,
  10. Konsultacje zorganizowane będą dla grup liczących do 12 osób, a w uzasadnionych przypadkach, za zgodą organu prowadzącego, grupy mogą liczyć do 14 uczniów.
  11. Jeżeli uczeń umówiony na konsultacje, z jakiegoś powodu, nie może przyjść, wówczas powinien poinformować nauczyciela, który na jego miejsce może zaprosić innego ucznia.
  12. Konsultacje będą odbywać się w pomieszczeniach klasowych, zawsze tych samych dla danej grupy, a uczniowie zobowiązani są siedzieć pojedynczo przy stolikach.
  13. Uczniowie nie powinni wnosić na teren szkoły zbędnych rzeczy, w tym telefonów komórkowych, maskotek itp.
  14. Każdy uczeń korzysta z własnych podręczników, ćwiczeń, zeszytów, przyborów piśmienniczych, linijki, cyrkla, kalkulatora itp.
  15. Uczniowie nie mogą pożyczać podręczników, ćwiczeń, zeszytów i przyborów od innych uczniów.
  16. Szkoła nie zapewnia posiłków, ani wody pitnej. Uczeń, jeśli tego potrzebuje, powinien przynieść własną wodę, kanapki lub inny posiłek.
  17. Czekając na wejście do szkoły, szatni albo sali lekcyjnej, uczniowie muszą zachować odpowiedni odstęp (co najmniej 1,5 m) oraz muszą mieć zakryte usta i nos.
  18. Uczniowie wchodząc do szkoły powinni zdezynfekować ręce środkiem odkażającym umieszczonym w widocznym miejscu, w pobliżu informacji o obligatoryjnym korzystaniu z niego.
  19. Zakrywanie ust i nosa obowiązuje na terenie całej szkoły (w klasach lekcyjnych, na korytarzach, w szatni i sanitariatach, na podwórku, na boisku)
  20. Uczeń może zdjąć maseczkę/przyłbicę, gdy siedzi przy stoliku uczniowskim i pracuje sam. Podczas, gdy podchodzi do niego nauczyciel, zarówno uczeń jak nauczyciel muszą mieć zakryte usta i nos.
  21. Uczniowie, którzy ze względów zdrowotnych nie mogą zakrywać ust i nosa maseczką, mogą nosić przyłbicę. Gdyby i to nie było możliwe, to muszą zachować  minimalny odstęp od innych uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły wynoszący 2m.
  22. Drzwi wejściowe do szkoły i sal lekcyjnych będą otwarte, tak aby nie istniała konieczność częstego otwierania i zamykania ich.
  23. Każdy uczeń, biorący udział w konsultacjach, będzie miał zapewnione miejsce, gdzie będzie mógł pozostawić rzeczy osobiste – plecak, torbę, kurtkę, telefon itp. Będzie to szafka szatniowa, z której dotychczas korzystał uczeń, albo szatnia. Korzystanie z szafek szatniowych i szatni musi odbywać się z zachowaniem środków bezpieczeństwa – odległość 1,5 m od innych osób, maseczki na ustach i nosie.
  24. Sprzęt komputerowy i odtwarzacze CD oraz przybory piśmiennicze udostępnione przez szkołę, będą po każdych zajęciach dezynfekowane.
  25. W przypadku stwierdzenia objawów chorobowych u ucznia, sugerujących zakażenie koronawirusem,  zostanie on umieszczony/odizolowany w specjalnie przeznaczonym do tego miejscu, do czasu odebrania go przez rodzica.
  26. W przypadku opisanym w p. 25, o zaistniałej sytuacji szkoła natychmiast informuje  właściwą stację sanitarno-epidemiologiczną oraz rodziców/prawnych opiekunów. Rodzic/prawny opiekun jest zobowiązany jak najszybciej odebrać zdającego ze szkoły i uzyskać teleporadę medyczną.
  27. Gdyby stan zdrowia ucznia gwałtownie się pogorszył dyrektor powiadamia pogotowie ratunkowe.
  28. Jeżeli zdający choruje na alergię albo inne schorzenie, którego objawami mogą być kaszel, katar lub łzawienie, jego rodzic/prawny opiekun jest zobowiązany poinformować o tym fakcie dyrektora szkoły.
  29. Uczeń powinien bezwzględnie stosować zasady higieny:

- często myć ręce mydłem,

- zasłaniać twarz podczas kichania i kasłania,

- nie podawać ręki na powitanie,

- nie dotykać ust, nosa, oczu.

1. Uczeń musi bezwzględnie stosować się do decyzji dyrektora i nauczycieli  w sprawie organizacji i prowadzenia konsultacji.

ZAŁĄCZNIKI: