ZDROWE DZIECI W ZDROWYCH GMINACH

Utworzono dnia 04.02.2020

Styczniowe zajęcia w ramach projektu: Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach były równie ciekawe, jak poprzednie. Dzieci z wielkim zapałem i zgodnie rywalizowały w zespołowych grach, ale nie tylko. Otóż odbyły się skoki obunóż  w dal oraz rzuty piłką lekarską – na odległość. Mogliśmy zmierzyć i ocenić, kto skoczył i rzucił najdalej, ponieważ, w ramach projektu, otrzymaliśmy nowiutkie taśmy miernicze i inne akcesoria.  Małym sportowcom szczególnie przypadły do gustu nowe koszulki z numerami, w których z przyjemnością ćwiczą. Oczywiście na każdych zajęciach odbywają się „targi”, co będziemy robić, bo dzieciaki mają swoje ulubione gry, ale nie zawsze dam się przekonać, bo też mam swój plan.

Zajęcia dietetyczne, które odbyły się w styczniu zapowiadały się dość nietypowo, gdyż ich temat dotyczył starości. Okazało się, że Pani prowadząca bardzo umiejętnie wdrożyła nas w temat i przywiozła ze sobą akcesoria, które nie tylko bardzo uatrakcyjniły lekcję, ale dały wszystkim do myślenia. Okazało się, że nie jest łatwo – niczym Kopciuszek – wybierać maleńkie ziarenka grochu wibrującą rękawicą. W ten sposób dzieci dowiedziały się o chorobie Parkinsona, na którą zapadają ludzie w starszym wieku. Pani dietetyk poprosiła dzieci, żeby połączyły wykropkowane kontury rysunku, ale w okularach, jakie noszą ludzie starsi. Dzieci tylko chwilkę wytrzymały i szybko je ściągnęły, mówiąc, że nic nie widzą. Największe wrażenie na uczestnikach zajęć wywarły zdjęcia ludzi w podeszłym wieku, którzy uprawiają różne dyscypliny sportowe i  na dodatek odnoszą znaczące sukcesy! Pani dietetyk uświadomiła wszystkim, że jacy będziemy – na starość- w dużej mierze zależy od nas, jak teraz dbamy o nasze zdrowie. Wszyscy, po skończonych zajęciach, wyszli w przeświadczeniu że, żeby być zdrowym trzeba się prawidłowo odżywiać, oraz uprawiać sport, taki, jak się lubi, a polubić można wszystko.

Elżbieta Mazur: prowadząca zajęcia ZDWZG

ZDwZG