Dzień Niepodległości

Utworzono dnia 12.11.2013

Uroczystość odbyła się 12 listopada 2013 r, a przygotowali ją uczestnicy koła teatralnego. Uczniowie zaprezentowali publiczności montaż słowno-muzyczny pt. „11 Listopada”.

Przed rozpoczęciem spektaklu, wszyscy uczniowie i pracownicy szkoły wygodnie usiedli na swoich krzesłach. Wtedy na środek sceny wyszła uczennica klasy VI Weronika Tomala, która przeczytała krótką wzmiankę historyczną nawiązującą do tego święta. Następnie inni uczniowie mogli pokazać, co potrafią, wygłaszając swoje wiersze na cześć Ojczyzny. Goście w czasie przedstawienia usłyszeli również pieśni takie jak: „Rota” i „Pierwsza Brygada” oraz „Wojenko, wojenko”, które zostały pięknie zaśpiewane przez małych aktorów. Na zakończenie apelu wszyscy uczestnicy tej uroczystości zaśpiewali hymn polski „Mazurek Dąbrowskiego”, jak zwykle zachowując powagę i skupienie.

Uważam, że to przedstawienie było bardzo ciekawe, gdyż dzięki niemu można było się dowiedzieć o Polsce, w czasie, gdy powoli odzyskiwała wolność. Myślę, że nasza opiekunka koła teatralnego pani Elżbieta Mazur wraz z nieobecną panią Joanną Surmą są ze swoich podopiecznych bardzo dumne. Chciałabym, aby w naszej szkole odbywało się więcej takich uroczystości.

Weronika Tomala kl.VI