Dokarmianie ptaków zimą.

Utworzono dnia 03.04.2024

Choć  zima śnieżna i mroźna jeszcze nie nadeszła, to i tak przedszkolaki zainteresowały się bardzo ważnym tematem, jakim jest dokarmianie ptaków zimą. W czasie zimy wiele osób chętnie to robi. Niestety, nie zawsze robimy to umiejętnie i zamiast pomagać ptakom, niechcący im szkodzimy. Zanim rozpocznie się dokarmianie ptaków, warto dowiedzieć się co nieco na ten temat, zwłaszcza gdy angażuje się do tego dzieci.

W naszym przedszkolu zostały przeprowadzone zajęcia, których celem było kształtowanie opiekuńczych postaw wobec ptaków, zachęcanie do dokarmiania ptaków w okresie zimy oraz zainteresowanie dzieci światem przyrody. Przedszkolaki dowiedziały się, jakiego rodzaju pokarmu potrzebują poszczególne ptaki, poznali zasady ich dokarmiania.  Ptasie smakołyki zawiesiły w karmnikach i na choinkach na boisku szkolnym. Do karmników wsypały mieszankę różnych kasz, siemienia lnianego i zbóż. Teraz pozostaje już tylko obserwować, kto będzie odwiedzać tę ptasią stołówkę. Opieka nad ptakami w czasie zimy da uczniom poczucie jedności z przyrodą, nauczy ich odpowiedzialności i systematyczności. Dzięki naszemu dokarmianiu ptaszki mają szansę przetrwać najgroźniejszą zimę, a wiosną w podziękowaniu pięknie nam zaśpiewać.