MAŁA KSIĄŻKA -WIELKI CZŁOWIEK

Utworzono dnia 25.11.2021

Uczniowie klasy pierwszej Szkoły Podstawowej w Racimierzu przystąpili do kampanii „Mała książka –wielki człowiek”, której celem jest promocja czytelnictwa wśród dzieci w różnych grupach wiekowych. Jednym z jej elementów są działania na rzecz najmłodszych uczniów, którzy tak jak pierwszoklasiści z Racimierza, dopiero rozpoczynają naukę w szkole podstawowej. Z tej okazji  wszyscy uczniowie klasy pierwszej  i ich rodzice otrzymali bezpłatne „Wyprawki Czytelnicze”. Wyprawki składają się z :

• „Pierwsze abecadło”- antologia tekstów najlepszych polskich autorów dziecięcych.
  • „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem”- broszura, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów, podpowiadającym jak wspierać dziecko w nauce czytania, a także zbiorem pomysłów na zabawy dla dzieci i aktywności związane z tekstami książki.
  • „Kreatywny alfabet”- plakat z literami do wycinania wspomagający naukę czytania.

Wręczenie „Wyprawek” miało miejsce 17 listopada 2021 roku, podczas zebrania rodzicielskiego, a poprzedzone zostało rozmową z rodzicami,  na temat wartości płynących z czytania książek. Wychowawczyni zachęcała rodziców do częstego sięgania po książki i regularnego czytania, zarówno samodzielnego jak i z udziałem najbliższych,  mając nadzieję, że czytanie książek stanie się dla dzieci prawdziwą przyjemnością. Pobudzi dziecięcą wyobraźnię, wrażliwość na drugiego człowieka, a także przyczyni się do zdobywania wiedzy i stałego poszerzania horyzontów.

Katarzyna Radzik

Mała książka - Wielki człowiek