FERIE „NA SPORTOWO”

Utworzono dnia 14.02.2020

11 lutego to drugi dzień zimowych ferii, ale też sprawdzian dla wytrzymałych. Właśnie  w tym dniu umówiłam się z moimi uczniami na 3 godziny zajęć sportowych, w ramach projektu:  „Zdrowe Dzieci w Zdrowych Gminach”.

Dlaczego sprawdzian dla wytrzymałych? Niestety, nikt nie przewidział, że będzie mocno wiało i lało! Sporo dzieci,  pomimo tych trudnych warunków atmosferycznych i zgodnie z umową, stawiło się o 10. 00 w sali gimnastycznej. Na zajęcia przygotowałam specjalny zestaw ciekawych zabaw ruchowych, z elementem humoru. Chociaż trzeba było się nieźle napocić, nikt nie myślał o przerwie! Dzieciom szczególnie podobały się zabawy: pochodnia, bieg po buty, sztafeta gąsienic i berek „kibelek”. Dużo śmiechu było też podczas zabawy: „Zaczarowane jezioro”, ponieważ dzieci - z zawiązanymi oczami i poprzez dotyk, musiały rozpoznać, kto jest zastygniętą figurą i często wskazywały koleżankę zamiast kolegę. Oczywiście nie obyło się bez gier zespołowych. Dzieci rozegrały mecz w piłkę nożną oraz w pochodnię - nową grę, która bardzo się spodobała. Żeby nie było za lekko, odbyły się również wyścigi w rzędach, tj. – bieg spętanych, wyścigi braci syjamskich i sztafeta pociągowa.

Zajęcia  ZDWZG trwały do godziny 12.30 i właściwie bez przerwy. W niektórych zabawach, gdzie potrzebne były pary, również i ja brałam udział i muszę przyznać, że było ciężko, chociaż oczywiście dałam radę!

Myślę, że moi uczniowie, chociaż zmęczeni, czerwoni i spoceni, byli z tych sportowych zmagań bardzo zadowoleni i niech żałują Ci, którzy zamiast do nas dołączyć, wybrali leniuchowanie w domu.

Prowadząca zajęcia ZDWZG – E. Mazur

Ferie "na sportowo"