Dokarmianie ptaków.

Jak co roku oddział przedszkolny wspomaga zimą ptaki rozwieszając wokół szkoły na drzewkach słoninkę i wsypuje do karmnika, który jest przed oknami przedszkola ziarna. Oczywiście dzieci najpierw zapoznają się z   podstawowymi zasadami, które należy przestrzegać, czyli:

1.     Albo regularnie albo wcale, czyli najważniejsza jest systematyczność .

2.      Odpowiednie menu .

3.     Nie zapominamy o wodzie .

4.     Utrzymuje ład i porządek w karmniku

5.     Zapobiegaj, zamiast leczyć, czyli naturalne ptasie stołówki.

Dzieci dowiedziały się, że  ludzie zabierają ptakom coraz więcej przestrzeni. Tam gdzie kiedyś rosły drzewa, które zapewniały ptakom schronienie i dostarczały pożywienia, dzisiaj są blokowiska, centra handlowe itp. Dlatego warto pomyśleć o działaniach i zatroszczyć się o naturalne ptasie stołówki. Jeśli masz ogród, możesz posadzić krzewy owocowe, na których przez jesień i zimę utrzymują się owoce stanowiące dla ptaków pokarm, takie jak np. bez koralowy, jarząb pospolity, dereń, dzika róża, czy bez czarny.

Brawo dla małych ekologów, tak trzymajcie.

Dokarmianie ptaków

Utworzono dnia 07.04.2022, 19:10