SPRZĄTANIE ŚWIATA

Utworzono dnia 09.02.2017

W piątek 19 września 2014 roku, uczniowie Szkoły Podstawowej w Racimierzu tradycyjnie wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Sprzątanie świata”. Po lekcjach „uzbrojeni” w worki, rękawice i kamizelki odblaskowe wyruszyliśmy na teren okolicznych wsi.

Klasy młodsze pod wodzą pani Ireny Tarnowskiej, Elżbiety Mazur i Katarzyny Radzik, z pomocą rodziców, sprzątały ul. Kościelną, Podgórną oraz okolice cmentarza i sklepów w Żarnowie.

Klasa VI z panią Anią Wilk i panią Beatą Bernacką sprzątała okolice stadionu w Żarnowie i część Racimierza, Klasa V z panią Beatą Kuleszą i panem Bogusławem Nowakiem sprzątała pozostałą część Racimierza i główną ulicę w Łące a klasa IV z panią Agnieszką Witkowską – Kobyłką ulicę leśną oraz okolice pobliskich lasów. Nasze najmłodsze dzieci czyli zerówka wraz z panią Jolantą Pruffer sprzątały boisko szkolne i okolice szkoły.

W sumie zebrano ok. 20 worków śmieci. Do ciekawszych znalezisk można zaliczyć: wiaderko, zderzak od samochodu, parę butów, koszulę flanelową, przebitą piłka i kołpaki.

Po sprzątaniu, na terenie szkoły na strudzonych uczniów i ich opiekunów czekało ognisko, dzieci upiekły kiełbaski, które wyjątkowo smakowały po tak ciężkiej pracy.

Katarzyna Radzik

Beata Kulesza