Wrażenia z wycieczki do Szczecina

Utworzono dnia 14.02.2017

26 kwietnia2016 roku klasy druga i trzecia były na wycieczce w Szczecinie.

Po raz pierwszy dzieci były na Zamku Książąt Pomorskich, a dokładnie w mieszczącej się tam Operze. Tytuł przedstawienia- „Historia najmniej prawdopodobna” zapowiadał ciekawe, muzyczne widowisko. Jak się okazało, nie pomyliliśmy się. Motywem przewodnim przedstawienia był czas. Dzieci nie tylko mogły posłuchać pięknego śpiewu operowego, ale po raz pierwszy zobaczyły i usłyszały orkiestrę symfoniczną. Dodatkową atrakcją były ciekawe instalacje artystyczne, z udziałem artystów operowych i muzyków. Każda z nich była oznaczona konkretną godziną i miała określoną wymowę symboliczną. Znajdowały się one w różnych miejscach, do których widzowie, podzieleni na grupy oznaczone kolorami, dochodzili ze swoimi opiekunami. Opera bardzo się wszystkim podobała, gdyż podczas jej trwania widownia była tak zasłuchana, że można byłoby usłyszeć muchę, gdyby chciała też przylecieć na przedstawienie.

To nie był jednak koniec atrakcji! Następnym punktem programu była wizyta W Muzeum Narodowym, mieszczącym się na Wałach Chrobrego. Właśnie tam odwiedziliśmy Miasto Nauki. W  towarzystwie przewodnika zgłębialiśmy tajniki magii i iluzji. Dzieci były zachwycone i oczarowane tym, co zobaczyły! Każdy mógł się przekonać, jak fajnie jest unieść się w powietrzu oraz przebywać w   domku, który się kręci. Naszym dzieciakom podobał się nawet widok ich głów na talerzu. Brrr…  Natomiast Panie Irenka i Ela nie mogły „odkleić się” od lustra wyszczuplającego! Długo będziemy pamiętać te atrakcje!

Na koniec usłyszeliśmy muzykę marszową, wydobywającą się z naszych żołądków, dlatego w drodze powrotnej  odwiedziliśmy McDonald’s. Było suuuuuuper!

Irena Tarnowska i Elżbieta Mazur

Wrażenia z wycieczki do Szczecina