Ślubowanie klasy pierwszej

Utworzono dnia 05.11.2023

W życiu każdego człowieka są takie chwile, które warto zapamiętać na dłużej. Myślę, że uroczystość pasowania na ucznia szkoły podstawowej jest właśnie takim wydarzeniem, które na długo pozostanie w pamięci, nie tylko dzieci z klasy pierwszej, ale też ich rodziców i dziadków. 27 października 2023 roku, o godzinie 8.00 w naszej szkole rozpoczęła się długo wyczekiwana przez pierwszaków ceremonia Ślubowania. Oczywiście została ona poprzedzona występem artystycznym. Chociaż głównymi aktorami były oczywiście dzieci z klasy pierwszej, to swoją cegiełkę, w postaci ładnie wykonanej piosenki oraz trafnie sformułowanych życzeń dla pierwszaków, dołożyli uczniowie z klasy drugiej i trzeciej. Ku mojemu zaskoczeni, pomimo tremy, dzieci pięknie powiedziały swoje kwestie oraz brawurowo zatańczyły. Bardzo mnie to ucieszyło, ponieważ występ podziwiało duże grono Gości, a wśród nich: Ryszard Ławicki Zastępca Burmistrza Gminy Stepnica, Ksiądz Proboszcz Piotr Dzedzej, Katarzyna Sołtysiak Instruktor Wiejskiej Świetlicy w Racimierzu, Monika Jagodzińska Przewodnicząca Rady Rodziców oraz Rodzice i Dziadkowie pierwszaków. Oczywiście w czasie uroczystości wspierała mnie Pani Dyrektor Malwina Siemiątkowska, Julita Szembel pracownica biblioteki szkolnej oraz koleżanki z Grona Pedagogicznego. Wszystko przebiegło „na medal” i, po zrobieniu pamiątkowych fotek, udaliśmy się na poczęstunek, przygotowany przez rodziców pierwszaków. Nie sposób przy tej okazji nie wspomnieć o przepysznym i gigantycznym torcie, który w całości wykonała babcia Julki Matuszak - Pani Jola, kobieta o złotym sercu, która takimi przepysznymi i dużymi tortami od lat wspiera kolejne finały WOŚP, które odbywają się w naszej miejscowości. Smakowite ciasta upiekły też Mamusie, a dodatkowo zakupiły owoce i napoje. Cieszy fakt, że w połowie uroczystości pojawiła się też P. Magdalena Ławicka Zastępca Dyrektora Szkoły, która dotarła do nas prosto od stomatologa w Goleniowie. Zaangażowanie zespołowe nauczycieli, dzieci i ich rodziców oraz frekwencja wśród gości napawa radością, że uroczystość ta była ważna dla wszystkich. Na koniec chciałabym serdecznie podziękować wszystkim za piękne upominki dla moich wychowanków. Oprócz słodkości od Pani Sołtysiak, uczniów klasy drugiej i trzeciej oraz zerówki, były to: przepiękne fartuszki i czapeczki na zajęcia kulinarne od Rady Rodziców z dodatkami nadzwyczajnymi, w postaci czekolad, pomysłowe upominki od rodziców, m. in. gra: kółko i krzyżyk, wykonana z drewna, i piękne zakładki do książek od klasy drugiej i trzeciej. Podziękowania należą się również Pani Ewie Kwiatkowskiej i Samorządowi Uczniowskiemu, którego jest opiekunką, a który również stanął na wysokości zadania. Pani Ewa dodatkowo pełniła rolę fotografa i najpiękniejsze momenty uroczystości utrwaliła na zdjęciach, które, w ramach promocji działalności Szkoły, przekazała do publikacji na Faceebooku. Jeszcze raz wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że imprezę należy uznać do udanych bardzo serdecznie dziękuję.

Elżbieta Mazur

Ślubowanie klasy pierwszej 2023/2024