Śniadanie daje moc!

Utworzono dnia 10.10.2023

2 i 3 października w klasach młodszych odbyły się zajęcia pod hasłem: „Jedz zdrowo i kolorowo!”. Uczniowie zastanawiali się, gdzie mieszkają witaminy oraz uzasadniali, dlaczego warto zdrowo się odżywiać. Przypomnieliśmy też piramidę zdrowego odżywiania. Mając na uwadze znaczenie pierwszego posiłku dnia, dzięki któremu uczniowie mają energię do nauki i zabawy oraz lepiej koncentrują się podczas lekcji, zorganizowałyśmy zajęcia kulinarne, w czasie których dzieci przygotowały dla siebie pyszne, kolorowe i zdrowe kanapki. Niestety, z obserwacji wiemy, że część uczniów przychodzi do szkoły na czczo

i właśnie tu spożywa pierwsze śniadanie. Dzieci swój posiłek przyrządzały w pracowni dietetycznej, oczywiście ubrane w fartuszki, chusteczki i czepki. Pracę nadzorowały nie tylko wychowawczynie, ale też kilka mam, które zgłosiły się do pomocy. Z podziwem obserwowałyśmy, jakie kolorowe cudeńka wychodzą spod rączek naszych wychowanków! Te dzieła sztuki były tak pomysłowe, że żal było je zjeść. To, jak sprawnie dzieci przygotowały kanapki nasuwa wniosek, że rodzice w domu angażują je do przygotowywania posiłków. Główny cel akcji: „Śniadanie daje moc” został osiągnięty, bo uczniowie nie tylko wykonali smakowite i zdrowe kanapki, ale przy ładnie nakrytych stołach, z wielkim smakiem je spałaszowali!

Drugim etapem akcji będzie stworzenie w grupach plakatu, promującego zdrowe odżywianie. Na pewno i tu dzieci popiszą się inwencją twórczą i stworzą prawdziwe dzieła sztuki!

Promowanie zdrowego odżywiania zajmuje w naszych planach wychowawczo-profilktycznych istotne miejsce, ponieważ wszyscy zdajemy sobie sprawę, jak jest to ważne dla prawidłowego wzrostu, rozwoju i zdrowia dzieci.

Małgorzata Trzeciak

Śniadanie daje moc 2023