Szkolny konkurs recytatorski "Wiersz na drzwiach"

Utworzono dnia 26.04.2024

25 kwietnia 2024 roku po raz pierwszy w naszej szkole został zorganizowany konkurs recytatorski pod hasłem Wiersz na drzwiach. Uczniowie klas IV-VIII zgłosili chęć udziału w wydarzeniu, którego celem była popularyzacja czytelnictwa, a w szczególności czytywania utworów poetyckich. Każdy z wierszy recytowanych przez naszych uczniów był wcześniej zaprezentowany na drzwiach danej klasy. Można było się z nimi zapoznać podczas przerw, poddać się krótkiej refleksji lub zanurzyć się w poetyckich rozmyślaniach. Recytujący wykazali się niebywała powagą, skupieniem i kulturą słowa. Zebrali się na odwagę i z charyzmą przekazali widowni emocje drzemiące w wybranych przez siebie utworach. I tak Szanowne Jury w składzie: pani dyrektor Malwina Siemiątkowska, zastępca dyrektora pani Magdalena Ławicka oraz panie polonistki Joanna Surma i Natalia Mazur – targane skrajnymi emocjami, po burzliwych naradach, wyłoniło zwycięzców w dwóch kategoriach wiekowych.

W kategorii klas IV-V:
 I miejsce zajęła Hanna Kwiecień z klasy IV,
 II miejsce zajął Fabian Matusiak z klasy IV,
 III miejsce zajęła Alicja Szembel z klasy IV,
wyróżniono: Zuzannę Kwiecień z klasy IV oraz Annę Borecką z klasy V.

W kategorii klas VI-VIII:
 I miejsce zajęła Jagoda Labuda z klasy VII,
 II miejsce zajęła Antonina Pikula z klasy VII,
 III miejsce zajęła Oliwia Spyrka z klasy VII,
wyróżniono: Zuzannę Podrazę z klasy VIII, Maję Skibę z klasy VI oraz Dominika Bzdęgę – Jasika z klasy VI.

Nagrodzonym serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów. Ponadto wszystkim uczestnikom wręczono dyplomy, pamiątkowe statuetki oraz słodką niespodziankę. Dziękujemy za niezwykłą dawkę emocji, którą nam dzisiaj dostarczyliście i liczymy na więcej w kolejnych edycjach konkursu.

"Wiersz na drzwiach"

Utworzono dnia 26.04.2024, 20:13