W KARNAWALE W NASZEJ SZKOLE TEŻ SĄ BALE!

Utworzono dnia 12.02.2024

Skoro karnawał, to w naszej szkole obowiązkowo musiał się odbyć bal przebierańców dla uczniów klas młodszych i przedszkolaków. Wszystkie dzieci z niecierpliwością czekały na piątek, 9 lutego, bo na ten dzień zaplanowałyśmy karnawałową imprezę. Już o ósmej rano sala gimnastyczna, zapełniła się kolorowymi przebierańcami. Należy stwierdzić, że i w tym roku rodzicom nie zabrakło inwencji twórczej i dla swoich pociech wymyślili super przebrania! Bal otworzyła p. Małgosia, która przyjęła na siebie rolę didżeja i puszczała dzieciom skoczną muzę. Oczywiście Panie wychowawczynie musiały dać dobry przykład i pokazać ciekawe figury taneczne, które „balowicze” świetnie naśladowały. Oprócz wygibasów, dzieci uczestniczyły w konkursach i zabawach zręcznościowych oraz pląsach ze śpiewem. Kto się zmęczył mógł chwilę odpocząć, a przy okazji napić się i podjeść przy suto zastawionym łakociami i napojami stole. W połowie imprezy odbyła się prezentacja strojów. Dzieci wychodziły na środek tanecznym krokiem, a uczestnicy balu nagradzali przebrania gromkimi oklaskami. Dużą atrakcją podczas zabawy było przechodzenie pod liną, oczywiście w tanecznym rytmie. Pod koniec, gdy lina była bardzo opuszczona, był to już taniec pełzających na brzuchu lub plecach węży i jaszczurek. Wszyscy walczyli do końca i odpuścili dopiero, gdy lina zetknęła się z parkietem. Bal przebierańców to czas nie tylko wspaniałej zabawy, ale okazja do wspólnych spotkań dzieci klas młodszych i przedszkolaków, które na co dzień uczą się w oddalonych od siebie skrzydłach szkoły, a więc rzadko mają ze sobą kontakt. Myślę, że i w tym roku zabawa była bardzo udana i wspomnienia z tej imprezy na długo pozostaną w naszej pamięci.

Elżbieta Mazur